31 października br. w Oratorium odbył się „Turniej siatkówki”. Wydarzenie, o którym było głośno w naszym środowisku już od długiego czasu. Na przeciwko siebie stanęły dwie drużyny: salezjańska oraz młodzieżowa. Wszystko odbyło się w dniu miesięcznego wspomnienia świętego Jana Bosko, a same rozgrywki poprzedzone zastały modlitwą różańcową i Mszą Świętą.

Mecz, który został rozegrany przeszedł najśmielsze oczekiwania. Pomiędzy obiema drużynami wywiązała się zacięta walka w duchu sportowej rywalizacji i zasad Fair Play. Spotkanie miało emocjonujący przebieg. Wskazywał na to już pierwszy set, gdzie drużyny rozpoczęły wymianę „punkt za punkt”, żeby zakończyć go wynikiem  27:25 dla drużyny salezjańskiej.

Mocna, celna i pewna zagrywka była atutami drużyny młodzieży Oratoryjnej w kolejnym secie. Finezyjne akcje i młodzieńczy polot wzięły górę w drugim secie zwycięskim dla Oratorianów wynikiem 25:18. Podobnie w trzecim secie, w którym walka rozgorzała na dobre; górą była młodzież zwyciężając 28:26. Czwarty set przyniósł zwycięstwo drużynie salezjanów. Przewaga była wyraźna przez cały set i częste ataki kończące się powodzeniem, głośno uderzając piłką o boisko dały rezultat 25:22. Tie – break wskazał na zwycięzców „Turnieju”, którymi okazała się drużyna młodzieżowa. Wygrała w decydującej potyczce 15:7.

Pierwszy w tym roku duszpastersko – wychowawczym turniej został zwieńczony wręczeniem pucharu Kierownika Oratorium ks. Marcina Balawandra SDB oraz nałożeniem medali zwycięzcom. Wszyscy uczestnicy meczu otrzymali dyplomy i napoje. Dziękujemy serdecznie panu Przemysławowi Kuchowiczowi za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem meczu i podjęcie się sędziowania rozgrywek.

To wydarzenie pokazuje, że w Oratorium możemy czas spędzać na dobrej zabawie, która jest prezentem od Pana Boga dla nas. Codziennie możemy żyć radośnie, bo to daje nadzieję, że na końcu, w niebie, razem ze wszystkimi świętymi będziemy mogli się cieszyć wiecznym szczęściem.